Курс НБУ:

USD

27.98

EUR

33.48

Що потрібно знати про погашення кредиту?

img
 1. Які існують кредити?
 2. Варіанти погашення кредитів
 3. Проблеми при погашенні кредитів
 4. Що може статися, якщо не платити кредит, і коли кредит передають колекторам?
 5. На що мають право колектори?
 6. Онлайн-сервіс для погашення кредиту
 7. Переваги погашення кредитів на Polis.ua

Питанням як зручніше погашати кредити зазвичай задаються вже після отримання позики. Спочатку це здається маловажливою деталлю, але пізніше можуть виникнути проблеми, які вплинуть на виплату кредиту. Отже, в статті розберемо на що варто звернути увагу, які ризики та переваги погашення онлайн.

Які існують кредити?
 • Споживчий кредит — найбільш популярний вид банківського кредитування. Він має на увазі отримання клієнтом коштів, спрямованих на задоволення особистої потреби (купівля, споживання послуг). Щоб отримати споживчий кредит, необхідно оформити кредитну карту. Банки пропонують велику різноманітність карт, які відрізняються кредитними лімітом, пільговим терміном і ставкою. Ознайомитися з варіантами від українських банків можна на Polis.ua. Умови отримання карти, кредитні умови, комісія та інша інформація вказана під кожною пропозицією.
 • Мікрофінансування або кредит на карту. Крім банків послуги позики надають мікрофінансові організації. МФО — це юридичні фінансові організації, які здійснюють кредитну діяльність. Мікрокредитній компанії дають позику на невелику суму (до 15 000-25 000 грн), а вимоги — мінімальні: паспорт та ІПН. Для нових клієнтів МФО пропонують безвідсоткові кредити та можливість пролонгації.
 • Ломбардний кредит — це виділення грошей під заставу майна (ювелірних прикрас, техніки та т.д.). Для отримання коштів потрібно оцінити майно, заповнити анкету, отримати промокод на пільгову відсоткову ставку і забрати гроші в найближчому ломбарді. Встановлюється певний термін і при його порушенні ломбард реалізує заставлене майно.
 • Гроші під заставу авто. Для отримання коштів менеджер лізингової компанії проводить оцінку автомобіля, після чого власник переоформляє машину на компанію. При цьому клієнт продовжує користуватися автомобілем. Після повернення грошей авто переоформляється назад.
Варіанти погашення кредитів

Кожен з видів кредитування має свої терміни, зазначені в договорі. Зазвичай потрібно погашати заборгованість щомісячним платежем. У разі мікрофінансової позики в середньому виділяється 30 днів на погашення позику.

Способи погашення кредитів:

 1. Через термінал самообслуговування. Термінали EasyPay, I-BOX, Regual pay, City24 знаходяться в супермаркетах, торгових центрах, аптеках України. Може стягуватися комісія з тарифів терміналів самостійної оплати.
 2. Оплата у відділеннях банку.
 3. Оплата онлайн. Безготівкове поповнення це найзручніший спосіб, який економить час. Погашати кредит можна з будь-якої точки планети, в будь-який час і з мінімальною комісією.
Проблеми при погашенні кредитів

Бувають ситуації, коли головна проблема — це відсутність грошей в потрібний термін. Що ж робити в цьому випадку?

Безумовно, такий результат може виникнути, але важливо памятати, що навіть якщо відбувається така ситуація, то це не «кінець світу». Банки, МФО дуже часто йдуть назустріч своїм клієнтам. Їм невигідно залякувати та погрожувати, адже вони можуть втратити клієнта і не отримати гроші назад. Тому головна рекомендація — спілкуйтеся з кредитними організаціями, які не пропадайте і не намагайтеся сховатися.

Інші труднощі, повязані з погашенням кредитів, наздоганяють позичальника на етапі вибору варіанта погашення:

 • Помилка при введенні даних. Бувають ситуації, коли помиляєшся на одній цифрі й гроші йдуть не туди куди потрібно. Така проблема виникає, наприклад, при введенні реквізитів в терміналі самообслуговування.
 • Немає поблизу терміналу самообслуговування. В цьому випадку краще за все скористатися онлайн-сервісом для погашення кредиту, що дозволить з дому сплатити заборгованість.
 • Відділення банку не працює і настав крайній термін щомісячного платежу. Така проблема найчастіше трапляється у святкові або вихідні дні. Онлайн оплата допоможе відправити кошти в потрібний термін.
Що може статися, якщо не платити кредит, і коли кредит передають колекторам?

Буває, що на роботі затримують зарплату або виникають інші форс-мажори та боржник не може внести щомісячний платіж. Що можуть зробити кредитні організації?

 1. З першого-пятого дня заборгованості, в залежності від умов договору, буде нараховуватися пені та штраф за прострочення.
 2. Фінансовий менеджер банку або МФО звяжеться з позичальником, щоб нагадати про борг і дізнатися причину затримки.
 3. Інформація про прострочення буде передана в Бюро кредитних історій. В майбутньому довга затримка платежу вплине на кредитну історію.

Це базова стратегія банківських установ, але подальший алгоритм залежить від поведінки боржника.

Якщо позичальник буде ігнорувати, не відповідати на дзвінки, то його дані передаються колекторському агентству. Якщо співпраця з колекторами не спонукає клієнта виплачувати кредит далі, то банк звернеться до суду, щоб стягнути заборгованість.

На що мають право колектори?

Насильство з боку колекторських компаній — це застарілий міф, який зіпсував репутацію кредитних організацій. Насправді в їх повноваження входить:

 • Дзвінки. Ліміт в 1 раз в день, 2 рази на тиждень, 8 разів на місяць.
 • Особисті зустрічі. Не частіше 1 рази в тиждень.
 • Відправлення повідомлень, як голосових, так і текстових.
 • Спілкування з контактними особами боржників (якщо це прописано в договорі).

Колектори не мають права:

 • Психологічно тиснути на людину — принижувати, ображати та залякувати.
 • Застосовувати фізичну силу або загрожувати, обманювати.
 • Заподіювати матеріальну шкоду
 • Розголошувати третім особам інформацію про борг.
Онлайн-сервіс для погашення кредиту

Найзручніше оплачувати щомісячний платіж онлайн. Для цього не потрібно шукати термінал, підлаштовуватися під зручний час для банку, чекати в черзі і навіть виходити з дому. На Polis.ua погашайте кредити в банках, МФО і ломбардах. Для цього пройдіть всього 3 кроки:

 1. Виберіть кредитну організацію за позику, якій потрібно заплатити.
 2. На сторінці оплати введіть реквізити, суму до зарахування та Ваші дані.
 3. Завершіть оплату натиснувши «Далі».
Переваги погашення кредитів на Polis.ua
 • Низькі тарифи. Сервіс бере мінімальну суму за транзакцію.
 • Немає необхідності підбирати спосіб платежу під кожну позичку.
 • Цілодобова робота сервісу, що дозволяє оплачувати кредит в будь-який час і день.
 • Максимальна безпека. Сервіс Pogashay має міжнародний сертифікат безпеки PCI DSS для захисту Ваших платежів.

Брати чи не брати кредит це усвідомлене і добровільне рішення людини. Відповідально підходити необхідно починаючи з вибору кредитної організації і своєї можливості вчасно виплатити всю суму. Онлайн погашення кредиту на Polis.ua швидко і зручно дозволяє вносити платежі за графіком без прострочень.

#банки #кредит #мфо

Підписуйтесь на нашу телеграм групу. Багато цікавої інформації та розіграші цінних призів!

Заробляй разом з друзями!

Запрошуй друзів та знайомих і отримуй кешбек разом з ними.

Повертаємо 20% від платежів залучених клієнтів.

POLIS.UA в цифрах 2020 р

> 110 тис

Оформлено Автоцивілок

> 27 тис

Оформлено ДЦВ

> 17 тис

Туристичних страховок

> 115 млн

Сума платежів

Отримайте готовий "бізнес під ключ"

Вам не потрібно підписувати агентські угоди з безліччю страхових компаній. Один договір з POLIS.UA і Вам доступні продукти всіх страхових компаній.

Дізнатися більше
готовый бизнес под ключ

Пишаємося співпрацею

Онлайн страхування разом з POLIS.UA

Страхування - невід'ємна частина життя сучасної людини. Для багатьох важливо убезпечити себе від непередбачених фінансових витрат. Саме для цього більшість звертається до страхових компаній, щоб оформити страховий поліс.

Страхування на будь-який випадок життя

Існують добровільні і обов'язкові види страхування. На сайті ви можете купити Автоцивілку, або будь-яку іншу страховку для автомобіля, майна, життя або подорожі. Наш страховий сервіс пропонує всі види полісів:

 • Автоцивілка;
 • КАСКО;
 • Туристичне страхування;
 • ДЦВ;
Розгорнути