POLIS UA
UA
Класний пошукаторстрахових

ДТП з Вашої вини: що робити, якщо немає автоцивілки?

author's photo

Ведмеденко Марія

5315

Висока аварійність на дорогах України – одна з найсерйозніших проблем, яка не втратила своєї актуальності навіть після впровадження у 2020 році системи фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху. І хоча показник смертності внаслідок ДТП значно знизився, водії все ще схильні виявляти безтурботність, нехтуючи елементарними правилами поведінки на дорозі.


Що робити, якщо ви стали винуватцем аварії? Чи можна уникнути матеріальної відповідальності? Якщо обійшлося без жертв, але транспортний засіб підлягає дорогому ремонту, компенсувати збитки зобов’язана страхова компанія, з якою у Вас укладено договір ОСЦПВ.


Як діяти під час потрапляння в ДТП: використання ОСЦПВ на практиці


Поліс автоцивілки – обов’язковий документ, без якого жоден водій не може сідати за кермо. За відсутність страховки передбачено штраф у розмірі 850 грн. Якщо ж Ви є законослухняним громадянином з чинним полісом на руках і стали винуватцем дорожньої пригоди, слідуйте такому алгоритму:


  • Не панікуйте. Зафіксуйте місце аварії на відео та фото. По можливості заручіться за допомогою свідків. Слідкуйте за тим, щоб постраждалий не намагався погіршити ситуацію з метою стягнення ще більшої суми збитків.
  • Викличте поліцію та медиків, якщо є постраждалі.
  • Не переміщуйте свій або чужий транспортний засіб для приховування деталей аварії.
  • По приїзді патрульних простежте, щоб протокол був складений коректно із зазначенням даних усіх учасників ДТП, їх серії та номерів паспортів, посвідчень водія, полісів ОСЦПВ, а також адресу місця аварії та час.
  • Пошкодження автомобіля мають бути запротокольовані чітко, об’єктивно, щоб страхова компанія могла компенсувати постраждалому суму.
  • Після ДТП сповістіть свою страхову компанію про настання страхового випадку.

Увага! Якщо внаслідок події ніхто з учасників не постраждав, не перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, сума збитків становить менше 50 000 грн, і сторони згодні врегулювати конфлікт мирно, скористайтесь європротоколом. У такому разі вам навіть не доведеться викликати поліцію.


Що робити, якщо став винуватцем аварії, а полісу ОСЦПВ немає?


Тут справи набагато складніші. Насамперед Вам навряд чи вдасться уникнути штрафу за відсутність страховки. По-друге, алгоритм вирішення конфлікту відрізнятиметься від «сприятливого» випадку:


  1. Викличте поліцію, зафіксуйте місце та час аварії, стан транспортних засобів.
  2. Зробіть копію складеного патрульними протоколами.
  3. Домовившись із потерпілим про відшкодування збитків, Ви можете одразу віддати йому гроші в обмін на розписку.
  4. У разі неможливості мирного вирішення ситуації потерпілий має право звернутися до суду, зібравши попередньо всі документи, чеки та інші докази Вашої провини.
  5. МТСБУ в офіційному порядку перерахує гроші потерпілому, а потім стягне цю суму з винуватця ДТП у судовому порядку.

Як бачите, набагато дешевше купити автоцивілку, ніж відшкодовувати збитки, що перевищують суму поліса в десятки разів. А наявність страховки в сукупності з обачністю та дотриманням правил дорожнього руху гарантують Вам безпечну їзду та відсутність незапланованих фінансових витрат.


5315

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями

Останні публікації

Все в одному!

Встанови додаток POLIS.UA та отримай усі фінансові послуги у своєму смартфоні!

iphone
iphone