POLIS UA
UA
Класний пошукаторстрахових

Новий закон про страхування: чи захистить він українців?

author's photo

Ведмеденко Марія

4255

Верховна Рада 18 листопада 2021 року офіційно затвердила нову редакцію ЗУ «Про страхування». Рішенням 235 депутатів було ухвалено законопроєкт №5315, про що повідомив Нацбанк України, який є регулятором фінансового ринку країни. Передумовою запровадження нововведень стала необхідність внесення змін у застаріле законодавство, яке дозволяло учасникам ринку страхування повноцінно здійснювати діяльність.


Нова редакція закону має враховувати базові вимоги європейського законодавства, покладені на Україну в рамках Угоди про асоціацію. Відтепер страхові компанії зобов’язані протягом двох років привести свою діяльність у відповідність до нових вимог.


Які зміни у роботі страхових компаній відбудуться після ухвалення закону?


  • Ліцензування

Якщо раніше страхову компанію зобов’язували мати відповідну ліцензію кожного виду послуг, то відтепер їй знадобиться лише одна. Підставою для нововведення став перехід Нацбанку до ліцензування класів.


Страховик залишає за собою право змінювати обсяг ліцензії. Максимальна кількість класів у рамках страхування життя – 5, в інших видах страхування – 18.


Важливо! Поєднувати послуги страхування життя з іншими видами неможливо.


  • Посередництво

Законом передбачено реєстрацію посередників у єдиному реєстрі. Прописуються суворі вимоги до їх освіти, взаємодії з клієнтом, обсяг інформації, що надається споживачеві послуг.


  • Вихід компанії на страховий ринок

Страховиків зобов’яжуть розміщувати в публічному доступі інформацію про акціонерів, структуру капіталу, ключових учасників організації. Матеріальне та фінансове становище засновників СК має бути задовільним.


Страховик під час реєстрації буде зобов’язаний надавати план діяльності на найближчі 3 роки.


Вимоги до управлінської ієрархії у створенні будуть пропорційні її вагомісті над ринком (що більше компанія – тим більше вимог).
Керівники та ключові агенти СК мають відповідати критеріям профпридатності та ділової репутації, а контролюватиме цей аспект Нацбанк.


Мінімальна сума статутного капіталу для СК, які здійснюють страхування життя – 48 млн. грн., для інших – 32 млн. грн.


  • Платоспроможність

Передбачається встановити 2 підходи до визначення платоспроможності підприємства – спрощений і базовий. Останній буде застосовуватись до страховиків життя, СК з ліцензіями на класи страхування відповідальності, кредитів. Зважаючи на поетапне впровадження вимог протягом 3-х років, платоспроможність страхових компаній оцінюватиметься за спрощеним методом.


  • Припинення діяльності

Скласти повноваження компанія може як добровільно (через ліквідацію, реорганізацію), так і примусово (на підставі критеріїв, що визначають страховика неплатоспроможним). Також з’явиться можливість організувати в СК тимчасову адміністрацію, яка захищатиме інтереси клієнтів.


4255

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями

Останні публікації

Все в одному!

Встанови додаток POLIS.UA та отримай усі фінансові послуги у своєму смартфоні!

iphone
iphone