Підготовка до відпустки – заняття не менш бентежне та емоційне, ніж сама відпустка. Щоб подорож за кордон не запаморочилось неприємними сюрпризами, як тільки Ви перетнули територію іншої держави, радимо скласти чек-лист речей, який допоможе зрозуміти, що взяти у відпустку на море або в активний тур по міських визначних пам’яток.
Які обов’язкові документи взяти у відпустку?
Одяг для прогулянок, походів в ресторани та нічні клуби може виявитися непотрібним, якщо Вам не вистачає документів для в’їзду в країну призначення:
- Закордонний паспорт. Український закордонний паспорт займає 37-е місце за свободою доступу його власника в різні країни світу. Маючи на руках біометрику, можна не витрачати час і гроші на оформлення візи. Про всяк випадок зробіть пару копій паспорта.
- Квитки на літак. Якщо летите лоукостером, не забудьте зареєструватися на рейс за 1-2 доби та пред’явити скачаний на смартфон посадковий талон. В іншому випадку прикре упущення у вигляді відсутності завчасної реєстрації буде коштувати Вам зайвих 30-50 доларів. Найкраще мати при собі й зворотні квитки як підтвердження перебування в країні з туристичною метою.
- Бронь житла. Готель, хостел, квартира, орендована через популярні ресурси – все, що підтверджує законність перебування в країні.
- Водійське посвідчення. Чи плануєте орендувати машину? Не забудьте взяти у відпустку водійські права, але перш перевірте, котируються вони в пункті призначення.
- Документи на дитину. Якщо подорожуєте з дітьми, візьміть у відпустку їхні паспорти (свідоцтва про народження), згода на виїзд (при поїздці з одним з батьків).
- Негативний ПЛР-тест або сертифікат вакцинації. У світлі подій останніх років без цих довідок Вас просто не випустять з країни. Правила в’їзду на територію інших держав регулярно змінюються. Дізнавайтеся актуальну інформацію з перевірених джерел, і візьміть у відпустку один з необхідних документів – це Ваша гарантія незабутнього і спокійного відпочинку.
- Туристична страховка. Проблеми, які раптово виникли зі здоров’ям у відпустці, вирішить актуальна страховка, яку можна оформити онлайн на сайті Polis.ua. Вибирайте найбільш відповідну пропозицію від кращих і перевірених страхових компаній України. Також страховка покриває витрати на лікування від Covid-19.
Куди поїхати у відпустку в 2021 році?
У зв’язку з пандемією більшість країн ввели обмеження на візит іноземних туристів, проте ряд курортних напрямків відкритий для українців без тесту і сертифіката: Албанія, Чорногорія, Македонія. З другої половини липня до них додалися Естонія, Нідерланди і Бельгія. Вирушаючи у відпустку в будь-яку іншу країну, візьміть з собою один з наступних документів:
- негативний ПЛР-тест;
- сертифікат вакцинації;
- довідка про наявність антитіл;
- довідка про перенесений ковіде і повне одужання.
Які атрибути комфортного відпочинку взяти у відпустку на море або в мегаполіс?
Без чого Ви не можете уявити свій відпочинок? Смартфон, зарядка до нього, навушники, сонячні окуляри і купальник (якщо мова йде про курорт). Але є речі, про які багато хто з нас згадують в момент проходження огляду в аеропорту:
- Косметика. Подорожуючи з ручною поклажею, розміри якої варіюються у різних авіакомпаній, пам’ятайте, що не можна взяти з собою звичний флакон духів, шампуні, гелю для душу або мила. Всі рідкі засоби необхідно розфасувати у флакончики об’ємом 100 мл і покласти в прозорий зіп-пакет розміром 20х20 см.
- Ліки. Далеко не всі медикаменти можна купити за кордоном. У ряді країн ліки просто не відпускаються без рецепта від лікаря. Подбайте про своє здоров’я зібравши аптечку: засіб проти алергії, препарат проти харчового розладу, знеболювальні, дезінфектанти (перекис водню, хлоргексидин і інші).
- Теплий одяг. Так, у відпустку на море хочеться взяти тільки найяскравіше, привабливе, стильне вбрання. Але пара теплих кофтинок і джинсів не займуть багато місця, зате не дозволять прохолодного вітру або дощу зіпсувати прогулянку.
Плануючи насичений відпочинок за кордоном, не забудьте взяти чітко продуманий план поїздки, розписаний по днях, з переліком пам’яток, ресторанів, локацій. Це допоможе заощадити час і використовувати його по максимуму продуктивно.