Що таке відмова у страховій виплаті?

**Відмова у страховій виплаті ** — це рішення страхової компанії не виплачувати компенсацію, яку запросив страхувальник у зв'язку з настанням страхового випадку.

Причини відмови у виплаті можуть бути різними: наприклад, якщо страховий випадок не підпадає під покриття даного виду страхування, якщо страхувальник не виконав умови договору, якщо страховий випадок не був документально підтверджений тощо.

У разі відмови у страховій виплаті страхувальник може звернутися до суду або арбітражу, щоб оскаржити рішення страхової компанії. Однак, перш ніж укладати страховий договір, варто уважно вивчити його умови та вибирати надійних страхових компаній із гарною репутацією.

У яких випадках страхова компанія може відмовити у страховій виплаті?

Стаття 26 нормативного акта “Про страхування” визначила підстави, що дозволяють страховій компанії відмовити у виплаті збитків:

  • Має намір дії страхувальника, водія транспортного засобу або потерпілого, спрямовані на настання страхового випадку. Однак, якщо дії були вчинені в рамках виконання цивільного або службового обов'язку, у стані необхідної оборони або для захисту майна, життя чи здоров'я, то такі дії не визнаються як умисні злочини.
  • Невиконання обов'язків потерпілою або іншою особою, яка має право на отримання відшкодування, може призвести до відмови страховика у виплаті компенсації, якщо це заважає встановленню факту ДТП або розміру шкоди.
  • Подання страхувальником неправдивої інформації про страхову подію.
  • Заява про страхове відшкодування не була подана протягом року для майнової шкоди або трьох років для шкоди здоров'ю чи життю, то страховик може відмовити у виплаті компенсації.
  • Якщо особа, яка завдала шкоди, повністю компенсувала збитки.

Про страхові випадки в ОСЦПВ, коли шкода не відшкодовується

Також у страхуванні ОСЦПВ існують страхові випадки, коли збитки не відшкодовуються. Такі ситуації мають бути детально прописані у договорі страхування. До таких випадків можна віднести:

  • При використанні застрахованого транспортного засобу було завдано збитків, за заподіяння яких не виникає цивільно-правової відповідальності відповідно до закону.
  • Збитки у ДТП завдано забезпеченому транспортному засобу.
  • Пригода призвела до завдання шкоди життю та здоров'ю водія та/або пасажирів, які є застрахованими відповідно до пункту 6 статті 7 Закону України «Про страхування».
  • Ушкодження майна, яке перебувало у застрахованому автомобілі винуватця ДТП.
  • Завдання збитків внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що сталася під час тренувальної поїздки або участі в офіційних змаганнях.
  • Також збитки, викликані іонізуючою радіацією, радіоактивним зараженням, радіоактивним, токсичним, вибуховим або в іншому відношенні небезпечною властивістю ядерної сполуки або її компонента.
  • Крім того, шкода може бути завдана пошкодженням або знищенням антикварних речей, дорогоцінних металів, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, біжутерії, предметів релігійного культу, картин, рукописів, грошових знаків, цінних паперів, різноманітних документів, філателістичних, нумізматичних та інших колекцій.
  • Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася внаслідок масових заворушень та групових порушень громадського порядку, військових конфліктів, терористичних актів, стихійних лих, вибуху боєприпасів, пожежі транспортного засобу, не пов'язаного з цією пригодою.
Всі терміни
osago

Автоцивілка

Підберіть поліс від найкращих страхових компаній

Підібрати поліс
bg

Все онлайн. Дуже швидко. Найкращі ціни.

Популярні види страхування на polis.ua

  • Зелена картка

    Обов'язкова автостраховка для виїзду до Європи. Дешевше та надійніше, ніж купувати поліс на кордоні.

  • Туристична страховка

    Тур страховки за найкращими цінами з покриттям від COVID-19 та цілодобовою підтримкою.

  • Доступне КАСКО

    Швидке оформлення полісу, розрахунок вартості Вашого авто, вигідні пропозиції від страхових компаній.

Все в одному!

Встанови додаток POLIS.UA та отримай усі фінансові послуги у своєму смартфоні!

iphone
iphone