Курс НБУ:

USD

27.98

EUR

33.48

Як помити автомобіль і не пошкодити кузов

img

Кожен власник автомобіля періодично стикається з необхідністю помити свій автомобіль. Деякі водії дуже педантично ставляться до чистоти свого автомобіля, особливо коли це красива модель з дорогою забарвленням.

Інші водії не заморочуються і миють свої автомобілі рідше, але все одно знають і розуміють, що необхідно періодично мити автомобіль. Річ у тому, що крім естетичного вигляду, мийка авто дозволяє зберегти в тому числі і цілісність лакофарбового покриття. Через те, що різні хімічні плями, залишки клею з дерев, пташиний послід можуть викликати пошкодження фарби і лаку, якщо їх вчасно не прибрати.

Але варто відзначити, що і мийка автомобіля може привести до пошкоджень лакофарбового покриття, тому до вибору виду мийки варто також ставитися грунтовно.

Розберемо, які бувають види мийки автомобілів.

Є категорії контактні та безконтактні, а також ручні та автоматичні.

  • Ручні мийки контактні
  • Ручні мийки безконтактні
  • Автоматичні контактні мийки
  • Автоматичні безконтактні мийки
Контактна ручна мийка

Цей тип мийки найбільш поширений. Процес миття починається з нанесення на кузов автомобіля спеціальних миючих засобів, які вбирають і частково розчиняють хімічні домішки, бруд і пил. Потім за допомогою миючого апарату високого тиску змивається вся ця брудна маса. Головне в цій операції — видалити з поверхні автомобіля все частинки пилу, піску. Тому що, при подальшій мийці мочалкою, ці частинки будуть як абразив, залишати подряпини.

Після застосування апарату високого тиску, мочалкою наноситься автомобільний шампунь і проводиться контактна мийка. Після мийки кузов протирається дрантям для видалення вологи.

Цей вид мийки найпростіший і дешевий. Якість мийки повністю залежить від кваліфікації мийника. Але людський фактор — головний недолік цього виду мийки. Дуже важливі старанність і акуратність працівника.

Безконтактна ручна мийка

Цей тип мийки менш поширений. Процес миття починається нанесенням піни під тиском за допомогою спеціального пенопістолета. Через деякий час піна змивається. Просушування кузова здійснюється за допомогою спеціального потужного фена.

Основною перевагою такої мийки є повна відсутність безпосередніх контактів мочалок з лакофарбовим покриттям автомобіля. Це повністю виключає появу подряпин під час миття. Недолік такого виду мийки — високі вимоги до застосовуваних хімічних спецзасобів, велика витрата електроенергії і як наслідок — більш висока вартість.

Автоматичні контактні мийки

Бувають портального і тунельного типу, в першому випадку автомобіль стоїть нерухомо, а спеціальна рама зі щітками рухається над ним. У другому випадку автомобіль стоїть на конвеєрі і рухається разом з ним крізь раму зі щітками.

В обох випадках основний елемент — щетинні вали, які обертаються і з допомогою води і шампунів миють автомобіль. В кінці конвеєра автомобіль сушиться струменем гарячого повітря.

Переваги цього виду мийки — повний автоматизм і швидкість мийки. Повністю виключається людський фактор. Якщо встановлено якісні щітки та обладнання правильно налаштований, то на виході виходить добрий результат.

З недоліків можна виділити неможливість вимити важкодоступні місця або старі забруднення.

Автоматичні безконтактні мийки

Такий вид мийки на Україні рідкість. Принцип роботи схожий на автоматичну контактну мийку — але тільки замість валів зі щітками застосовується вода під високим тиском. Повна автоматизація і ніяких хімічних миючих засобів. Ніякого контакту з кузовом автомобіля не відбувається. Це головна перевага поряд зі швидкістю мийки.

З недоліків можна виділити неможливість змити серйозні забруднення і можливість через високий напір води пошкодження гумових ущільнювачів або попадання води в салон автомобіля.

Останнім часом поширення набули мийки самообслуговування. В принципі це та сама контактна мийка, але тільки всі операції Ви робите самі на спеціальних мийках з встановленим миючим обладнанням. Переваги — швидкість, ціна. Якість повністю залежить від Вашої кваліфікації.

Під час будь-якої мийки існує ймовірність появи подряпин на фарбі, а також пошкодження лаку агресивними хімічними засобами. Тому для збереження лакофарбового покриття автомобіля важливо вибрати якісну, перевірену мийку.

Також можна захистити кузов від подряпин і дрібних пошкоджень нанесенням захисних плівок або нанокерамічного покриття. Такі послуги надають спеціалізовані СТО. Це коштовна послуга, але після нанесення покриття автомобіль можна безбоязно мити автомобіль ручним способом. Крім того, чистота автомобіля зберігається довше, а лакофарбове покриття виглядає яскравіше та ефектніше.

Підписуйтесь на нашу телеграм групу. Багато цікавої інформації та розіграші цінних призів!

Заробляй разом з друзями!

Запрошуй друзів та знайомих і отримуй кешбек разом з ними.

Повертаємо 20% від платежів залучених клієнтів.

POLIS.UA в цифрах 2020 р

> 110 тис

Оформлено Автоцивілок

> 27 тис

Оформлено ДЦВ

> 17 тис

Туристичних страховок

> 115 млн

Сума платежів

Отримайте готовий "бізнес під ключ"

Вам не потрібно підписувати агентські угоди з безліччю страхових компаній. Один договір з POLIS.UA і Вам доступні продукти всіх страхових компаній.

Дізнатися більше
готовый бизнес под ключ

Пишаємося співпрацею

Онлайн страхування разом з POLIS.UA

Страхування - невід'ємна частина життя сучасної людини. Для багатьох важливо убезпечити себе від непередбачених фінансових витрат. Саме для цього більшість звертається до страхових компаній, щоб оформити страховий поліс.

Страхування на будь-який випадок життя

Існують добровільні і обов'язкові види страхування. На сайті ви можете купити Автоцивілку, або будь-яку іншу страховку для автомобіля, майна, життя або подорожі. Наш страховий сервіс пропонує всі види полісів:

  • Автоцивілка;
  • КАСКО;
  • Туристичне страхування;
  • ДЦВ;
Розгорнути