POLIS UA
UA
Класний пошукаторстрахових

На яких заправках якісне дизельне пальне: нова перевірка

author's photo

Ведмеденко Марія

5567

Пів року тому експерти з’ясували, що більше третини дизельного пального на українських заправках було підробкою. Тому нова перевірка не обіцяла нічого доброго, адже маржа на продажу дизеля зараз складає 10 гривень на літрі, що приносить шалені прибутки нелегальним продавцям. Але результати перевірки здивували: з 17 проб лише 2 виявилися з порушеннями, і ті незначні. Це пов’язують із поверненням до стандартів Євро 5 і жорстким контролем за нелегальними заправками. Більше про сертифікат екологічності читайте тут.


Експерти взяли зразки з 17 мереж заправок по всій країні. Вони перевіряли дизельне пальне в таких великих мережах, як SOCAR, AMIC, ОККО, KLO, PARALLEL та інших, а також у регіональних і нелегальних заправках.


Результати розділили на три зони – зелену, синю та червону. У зелену зону потрапили мережі, які повністю відповідали нормативам і мали запас якості, у синю – ті, що відповідали нормативам, але були на межі, а у червону – ті, що не відповідали стандартам.


Зелена зона


З 17 учасників 8 потрапили в зелену зону: AMIC, SOCAR, ОККО, KLO, PARALLEL, SVR, UPG та PRIME. Вміст сірки в їхньому паливі був мінімальним – наприклад, у AMIC він складав лише 3 мг/кг. Температура спалаху дизельного пального також була високою, що свідчить про його якість: у SOCAR – 71 °С, у AMIC та KLO – 70 °С. Це наближається до стандартів Євро 6.


Синя зона


До синьої зони потрапили SHELL, ANP, BVS, MARKET, MARSHALL, VST. Їхнє паливо відповідало нормативам, але без запасу по якості. Вміст сірки був на межі – від 9 до 10 мг/кг, а температура спалаху у ANP склала 56 °С при мінімально допустимій 55 °С.


Червона зона


До червоної зони потрапили БРСМ-нафта, ОВІС та нелегальні заправки. У них були проблеми зі змістом сірки. Наприклад, у БРСМ-нафта він перевищував норму у 2,5 раза, але навіть це було прогресом порівняно з попереднім дослідженням, коли вміст сірки перевищував норму у 36 разів.



Покращення якості дизельного пального – гарна новина не лише для власників автомобілів, але і для бізнесу, державних установ та аграріїв. Це такождопоможе зменшити кількість ремонтів та поліпшити якість повітря у містах.


5567

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями

Останні публікації

Все в одному!

Встанови додаток POLIS.UA та отримай усі фінансові послуги у своєму смартфоні!

iphone
iphone