Поточний закон “Про ОСЦПВ”, який був ухвалений 20 років тому у 2004 році, зараз вважається застарілим. Отже, з’явився законопроєкт, задача якого, щоб закон відповідав сучасним реаліям. Розберемо детальніше як зміниться страхування авто та до чого треба готуватися у першу чергу.
Як зміни у законі будуть стосуватися водіїв?
- Скорочення строків очікування виплат. Це сприятиме швидшому отриманню компенсації, зменшуючи фінансові та емоційні труднощі для постраждалих.
- Пряме врегулювання усіх випадків ДТП. Якщо виникне ДТП, тоді постраждалий зможе звернутися напряму до своєї страхової компанії.
- Відмова від франшизи. Позбавлення полісів від франшизи зробить систему страхування більш зрозумілою та доступною для клієнтів.
- Підвищення цін на поліси “автоцивілки”. На жаль, введення принципу вільного ціноутворення, збільшення страхових виплат призведе до значного підвищення цін на страхові поліси. Хоча водії можуть сприймати це як додаткове фінансове навантаження, важливо розуміти, що це також може відобразитися на покращенні якості обслуговування та ефективному реагуванні на заяви стосовно ДТП.
- Відшкодування без врахування зносу. Нові правила передбачають страхові виплати в розмірі, необхідному для відновлення транспортного засобу, ігноруючи знос на запчастини. Це означає, що власники старих автомобілів більше не будуть зобов’язані витрачати кошти на ремонт з власної кишені або через судові процедури.
Які зміни у страхових виплатах?
Також очікується підвищення максимальних страхових сум до європейських стандартів. Поступове зростання максимальних сум страхових виплат до рівня країн Європейського союзу значно покращить захист прав постраждалих у ДТП.
Завдяки нововведенням, постраждалі від ДТП матимуть змогу отримати страхове відшкодування значно швидше — терміни скоротяться з декількох років до кількох місяців.
Новий закон про ОСЦПВ несе з собою як позитивні, так і негативні аспекти для водіїв. З одного боку, покращення якості послуг та швидше розв’язання питань у випадку ДТП. З іншого боку, зростання цін за страховку може бути проблемою для українських водіїв, щоб оформити автоцивілку.