POLIS UA
UA
Класний пошукаторстрахових

Примари на дорогах: тисяча водіїв потрапила під приціл «фантомних» патрулів

author's photo

Ведмеденко Марія

5678

25 січня 2022 року українські дороги почали патрулювати так звані «фантоми» – поліцейські автомобілі, замасковані під цивільні транспортні засоби. Першими під пильну увагу поліції потрапили столичні дороги з найжвавішим трафіком. Ефективність нововведення вражає: вже за перший день у Києві було виявлено 990 порушень, пов’язаних із перевищенням швидкості.


Чи можна розсекретити “фантомний” патруль?


У МЗС заявили, що метою створення «фантомів» було запобігання порушенням водіями ПДР, а не поповнення скарбниці шляхом штрафів, як багато хто припустив. За статистикою 40% аварій, у тому числі з тяжкими наслідками, трапляється саме через перевищення допустимої швидкості.


Незважаючи на сувору конфіденційність, українським водіям все ж таки вдалося ідентифікувати марку патрульних автомобілів. Ними виявилися сірі кросовери Skoda Kodiaq. Поки що їх лише 4, однак, у 2022 році планується закупити 30 спеціалізованих автомобілів, а до 2024 року – збільшити автопарк до 110 одиниць.


This image has an empty alt attribute; its file name is fantomy-1024x683.jpg

Як працює “фантомний патруль”?


Суть роботи «фантомних» патрулів полягає у таємній фіксації порушень правил дорожнього руху за допомогою встановленої камери. Відмінність стаціонарних камер фотовідеофіксації, місце та момент появи «фантома» передбачити неможливо.


Камери, встановлені на Skoda Kodiaq, здатні фіксувати перевищення швидкості по зустрічному і в попутному напрямку. Причому діапазон охоплення до 50 автомобілів одночасно.


У цьому можливості «фантомів» не обмежуються. Вони здатні зчитувати та розпізнавати номери авто з подальшою перевіркою у базі даних. Це є об’єктивною підставою для пред’явлення звинувачення у суді.


Для успішного здійснення програми поліція не розголошуватиме місця патрулювання. Під грифом секретності залишаться і моделі “фантомних” автомобілів.


Як дізнатись, що Вас помітили?


“Фантоми” – це не просто автомобілі з додатковими опціями. Це програмно-апаратний комплекс, який автоматично фіксує порушення ПДР. Після того, як програма зафіксувала перевищення швидкості, в єдиній системі формується ухвала. Представник поліції аналізує отримані матеріали, а потім запевняє ухвалу електронним підписом. Таким чином, ухвалу підробити неможливо, оскільки виключається людський фактор. Штраф прийде на адресу реєстрації винуватця у вигляді листа щастя.


Водія, який перевищив швидкість, можуть зупинити й патрульні, що знаходяться у «фантомному» автомобілі. Однак такі заходи допускатимуться лише у випадку особливо небезпечних порушень правил дорожнього руху. До них відносяться перетин подвійної суцільної смуги або проїзд на червоне світло з високим ризиком створення аварійної ситуації. При виявленні порушення патруль подасть сигнал проблисковими маячками та зупинить водія для винесення ухвали.



    5678

    Сподобалася стаття? Поділіться з друзями

    Останні публікації

    Все в одному!

    Встанови додаток POLIS.UA та отримай усі фінансові послуги у своєму смартфоні!

    iphone
    iphone