Позбавлення водійських прав – це наслідок, якого бояться більшість водіїв. Це може спіткати автомобілістів за серйозні порушення правил дорожнього руху. Серед таких порушень можна зазначити керування транспортним засобом у нетверезому стані або становлення винуватцем ДТП, внаслідок якого є потерпілі або загиблі. Отже, у цій статті детально розберемо за які порушення можна втратити водійське посвідчення.
Які порушення ПДР призводять до позбавлення водійських прав?
Усі порушення ПДР, за які передбачається позбавлення водійських прав, можна знайти у статтях Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Стаття 121 передбачає позбавлення прав на період від 3 до 6 місяців за такі порушення ПДР:
- Керування автомобілем, який має технічні несправності, якщо поліція зафіксувала це порушення двічі протягом року.
- Перевезення пасажирів у транспорті з технічними несправностями, якщо це порушення було зафіксоване поліцією двічі протягом року.
- Відсутність талона про проходження обов’язкового технічного огляду, якщо це порушення було зафіксоване вдруге протягом року.
У статті 122 КУпАП перераховані такі порушення правил дорожнього руху, за які можна бути позбавленим водійських прав на період від 3-х місяців до 2-х років:
- Невиконання водієм вимог, що ставлять поліцейські.
- Полишення водієм місця дорожньо-транспортної пригоди, за яку він є винуватцем.
- Створення аварійної ситуації.
- Керування автомобілем, якщо водій має тимчасове обмеження щодо керування транспортними засобами.
У пункті 123 Кодексу, який передбачає позбавлення водійських прав на період від пів року до трьох років, зазначені наступні порушення:
- Виїзд на залізничний переїзд, коли рух через нього заборонений.
- Перевезення пасажирів або небезпечного вантажу через залізничний переїзд, коли рух через нього заборонений.
У статті 124 передбачене позбавлення водійського посвідчення від 6 місяців до 1 року за порушення ПДР, що призвело до ДТП.
У пункті 130 Кодексу, який передбачає позбавлення водійських прав на період від 1 до 10 років, вказані такі порушення:
- Керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння протягом року зафіксоване повторно.
- Третій випадок керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння протягом року.
- Вживання алкоголю, наркотичних речовин або сильнодійних препаратів до прибуття на місце ДТП патруля поліції або її уповноваженого представника.
Крім позбавлення водійських прав, Кодексом також передбачені штрафи, які можуть бути альтернативою до позбавлення прав або додатковим методом покарання.
Скільки треба отримати штрафів, щоб забрали посвідчення?
Якоїсь визначеної цифри, яка б регламентувала позбавлення водійських прав немає. Якщо представники поліції спостерігають повторні порушення ПДР з боку водія і він ігнорує штрафи та попередження, можуть бути проведені профілактичні бесіди з такою особою. Якщо цей водій стане винуватцем серйозної ДТП, його попередні порушення будуть вважатися обтяжувальними обставинами під час розгляду справи в суді.
Безкоштовно перевірити наявність штрафів ПДР та оплатити їх на Polis.ua.