Що таке форс-мажор?

Форс-мажор — це надзвичайні обставини непереборної сили, що впливають на виконання зобов'язань, передбачених договором страхування. При настанні форс-мажору страхова компанія та страхувальник звільняються від відповідальності за невиконання своїх зобов'язань за договором. Але коли дія цих причин припиниться, то страхова компанія має здійснити виплату у страховому випадку. Факт настання форс-мажорних обставин має підтверджуватись свідоцтвом, виданим Торгово-промисловою палатою України.

Форс-мажорні обставини можуть бути звернені в інший бік: власнику страховки дозволено тимчасово не сплачувати страхові внески, використовуючи форс-мажор як обґрунтування, проте зрештою ці суми все одно доведеться внести.

Які події вважаються форс-мажором?

  • Рішення державних органів, які можуть ускладнити виконання контрактів (валютні обмеження, накладення ембарго на експорт та інші); – стихійні лиха, включаючи природні катастрофи, які можуть серйозно вплинути на виконання зобов'язань;
  • епідемії, які можуть спричинити значні обмеження та проблеми для сторін контракту;
  • пожежі;
  • військові дії, включаючи війни.

Що не вважається форс-мажором?

  • Фінансова та економічна криза
  • відсутність необхідних товарів на ринку для виробництва
  • зростання курсу іноземної валюти по відношенню до національної
  • дефолт
  • порушення обов'язків контрагентом боржника.

Що робити, якщо страхування не хоче відшкодовувати збитки, посилаючись на форс-мажор?

У разі настання подібних обставин, страхувальнику слід збирати документальні підтвердження того, що страховий випадок, що стався, відповідає характеристикам одного або декількох страхових ризиків (наприклад, "пожежа", "протиправні дії третіх осіб") і надавати необхідні документи страховику відповідно до загального порядку.

Чому страхова компанія може відмовити у виплаті під час війни?

Ушкодження або збитки, спричинені воєнними діями, не включаються до звичайного страхового покриття. Незважаючи на наявність окремого виду страхування для таких ризиків, його застосування не завжди є виправданим через високі витрати.

У разі руйнування житла внаслідок атаки ворожої ракети або пошкодження автомобіля від знарядь війни страховики відмовляють у виплаті. У цих ситуаціях для відшкодування збитків слід звертатися до державних органів з використанням відповідних процедур.

Договори страхування також не поширюють свою дію на зони бойових дій та тимчасово окуповані території. З цим зіткнулися на українському страховому ринку з 2014 року військового конфлікту. Однак багато страховиків почали пропонувати страхування, яке покриває, зокрема, й військові ризики. Тому кожен страховий випадок повинен розглядатися індивідуально.

Всі терміни
osago

Автоцивілка

Підберіть поліс від найкращих страхових компаній

Підібрати поліс
bg

Популярні види страхування

  • Автоцивілка

    Це така ж страховка на авто, як і «традиційна» паперова, тільки в електронному вигляді

  • Зелена картка

    Обов'язкова автостраховка для виїзду до Європи. Дешевше та надійніше, ніж купувати поліс на кордоні

  • Туристичне страхування

    Загальнодержавний сервіс оформлення електронних полісів туристичного страхування онлайн

  • Міні КАСКО

    Добровільне страхування легкових авто на випадок ризиків, що не покриває автоцивілка, в тому числі повне знищення

Все в одному!

Встанови додаток POLIS.UA та отримай усі фінансові послуги у своєму смартфоні!

iphone
iphone