Курс НБУ:

USD

27.98

EUR

33.48

Як оформити тюнінг на автомобіль

img

Автомобільним тюнінгом називають доопрацювання серійних автомобілів заводського виробництва з метою удосконалення будь-яких технічних характеристик. Тюнінгом можна збільшити потужність мотора, зменшити споживання палива, знизити викид шкідливих речовин через систему вихлопу і так далі.

Тюнінгом можна змінити зовнішній вигляд машини. Це називають стайлингом, але популярністю у професіоналів цей термін не користується. Стайлінг це тонування скел, аерографія, фарбування, установка обважень, спортивних бамперів і інше.

Внутрішній тюнінг користується популярністю. При цьому можна змінити дизайн салону, перетягнути салон автомобіля якимись особливими тканинами або шкірою, замінити крісла, встановити нові звукові системи високого класу, навіть можна поміняти панелі приладів.

Тюнінгу можна піддати будь-яку частину конструкції автомобіля.

Деякі виконують тюнінг трансмісії. Він містить внесення змін в коробку передач, інші елементи трансмісії. Але масового поширення так і не отримав. Використовується тільки у професіоналів, які готують автомобілі для спеціальних умов експлуатації. Наприклад, для експлуатації авто по бездоріжжю або для участі в різних спортивних змаганнях.

Так званий чіп-тюнінг більш поширений, оскільки в основному зміні та поліпшенню піддається програмна частина електронних блоків управління двигуном, коробкою передач. У кожного автомобіля є блок управління, який визначає роботу всіх систем автомобіля згідно з закладеним в нього алгоритмом. Фахівці розробляють програми, які дозволяють в основному підвищити потужність двигуна для поліпшення динаміки автомобіля. При цьому, як побічний ефект, можливе підвищення витрати палива і рівень викидів CO2 в атмосферу.

Тюнінг підвіски, в основному, включає заміну амортизаторів на спортивні модифікації або заміну елементів гальмівної системи на більш потужні. Має попит у власників автомобілів, які віддають перевагу спортивному стилю водіння.

Установку газового обладнання теж можна вважати тюнінгом. Зараз такий тюнінг користується великою популярністю. ГБО встановлюється з однією метою щоб заощадити на паливі.

Чи можна самому займатися тюнінгом автомобіля?

Самостійно вдосконалити свій автомобіль можна, якщо це не зачіпає його технічних характеристик. Краще довіряти такі дії професіоналам, які мають досвід, мають сучасне обладнання, дорожать своєю репутацією і готові дати гарантію на свої роботи.

Гаражні фахівці можуть використовувати саморобні або неякісні комплектувальники, що виходять з ладу в процесі їзди, створюючи при цьому небезпека для інших учасників дорожнього руху.

Санкції при таких порушеннях дуже серйозні.

Згідно з правилами дорожнього руху, забороняються такі зміни як:

  • у системі випуску (несамовито кричать на дорогах машини)
  • експлуатація без каталізатора
  • тонування скел з показником світлопропускання не менше 75%
  • колір авто повинен відповідати кольору в техпаспорті більш ніж на 70%.

Будь-які відхилення від техпаспорта в результаті модернізації потрібно узгодити та оформити в ДАІ.

Спірні моменти виникають у любителів вінілового стайлінгу з питанням перереєстрації автомобіля після такого тюнінгу. Одні вважають, що колір автомобіля не змінювався, навіть якщо обклеєна велика частина автомобіля, і, відповідно, перереєстрація не потрібна. Інші вважають, що якщо зміна кольору автомобіля була, то неважливо, як це сталося, перефарбуванням або наклеюванням плівки. Такої ж думки дотримуються і в органах ДАІ.

Згідно з даними ДАІ, кольором автомобіля вважається колір його нижньої частини, тобто інші частини автомобіля багажник, дах можна перефарбовувати, якщо загальна площа не перевищує 50%, в іншому випадку в документах буде вказано колір автомобіля комбінований.

Для того, щоб бути спокійним за свій автомобіль, найкраще приїхати в сервісний центр ДАІ та перереєструвати технічний паспорт, тим більше що процедура це нескладна і недорога.

Як узаконити тюнінг, який привів до змін технічних характеристик авто?

Спочатку потрібно отримати в одній з сертифікованих лабораторій Укрсепро сертифікат. Там зроблять випробування транспортного засобу, і видадуть висновок про відповідність автомобіля стандартам.

Цей документ потрібно доставити в НДЦ БДР ДАІ МВС України, щоб отримати дозвіл на експлуатацію.

З цим дозволом потрібно звернутися у Головний сервісний центр МВС, де проведуть заміну техпаспорта. Вийде, що Ваш автомобіль практично поміняв свою модель.

#автомобіль #тюнінг

Підписуйтесь на нашу телеграм групу. Багато цікавої інформації та розіграші цінних призів!

Заробляй разом з друзями!

Запрошуй друзів та знайомих і отримуй кешбек разом з ними.

Повертаємо 20% від платежів залучених клієнтів.

POLIS.UA в цифрах 2020 р

> 110 тис

Оформлено Автоцивілок

> 27 тис

Оформлено ДЦВ

> 17 тис

Туристичних страховок

> 115 млн

Сума платежів

Отримайте готовий "бізнес під ключ"

Вам не потрібно підписувати агентські угоди з безліччю страхових компаній. Один договір з POLIS.UA і Вам доступні продукти всіх страхових компаній.

Дізнатися більше
готовый бизнес под ключ

Пишаємося співпрацею

Онлайн страхування разом з POLIS.UA

Страхування - невід'ємна частина життя сучасної людини. Для багатьох важливо убезпечити себе від непередбачених фінансових витрат. Саме для цього більшість звертається до страхових компаній, щоб оформити страховий поліс.

Страхування на будь-який випадок життя

Існують добровільні і обов'язкові види страхування. На сайті ви можете купити Автоцивілку, або будь-яку іншу страховку для автомобіля, майна, життя або подорожі. Наш страховий сервіс пропонує всі види полісів:

  • Автоцивілка;
  • КАСКО;
  • Туристичне страхування;
  • ДЦВ;
Розгорнути