Курс НБУ:

USD

27.98

EUR

33.48

Коли відновляться техогляди?

img
Чому повертаються техогляди?

Обовязкові техогляди на легковий автотранспорт скасували ще у 2011 році. Нині техогляд зобовязані проходити тільки власники комерційних автомобілів, тобто таких, які використовуються підприємцями або юридичними особами для перевезення людей або вантажів. Після скасування обовязкового техогляду для легкового автотраспорту, який необхідно було проходити раз на два роки, різко зменшилося надходження грошей від транспортного збору, що сплачується власниками автомобілів при проходженні техогляду. Для компенсації цих грошей ввели додатковий податок, який збільшував вартість палива.

Україна і ЄС підписали угоду про асоціацію, в якому крім усього іншого, є пункт про повернення до обовязкового техогляду легкового автотранспорту. Це означає, що техогляди введуть знову, питання лише в тому, коли і як це буде все організовано.

В кінці 2020 року Міністерство Інфраструктури України внесло законопроєкт, який визначав механізм і процедуру проходження обовязкового техогляду для легкових автомобілів. Процес проходження техоглядів планували почати вже в цьому (2021) році.

Що ж пішло не так?

Річ у тому, що сам проєкт закону про обовязковий техогляд викликав багато негативних відгуків у фахівців і в бізнес-середовищі.

Крім того, проєкт закону не був узгоджений Державною регуляторною службою. Основна причина відмови полягає в тому, що механізми реалізації цього закону відрізняються від європейських стандартів.

На думку багатьох експертів і представників бізнес-середовища, цей закон монополізує ринок контролю стану транспортних засобів і створює нові корупційні ризики при його реалізації.

А все тому, що закон передбачає створення нової державної структури: Бюро з безпеки експлуатації колісних транспортних засобів і передачу їй повного контролю над субєктами, які здійснюють безпосередньо регулювання технічного стану транспортних засобів.

При цьому, згідно із законом, Міністерство Інфраструктури має можливість управляти цим Бюро. Також законом передбачено виділення великої суми грошей на створення і підтримку нової інформаційної системи збору та захисту інформації про проходження техоглядів, хоча аналогічна інформаційна система давно та успішно використовується в Сервісних центрах МВС.

Минуло вже більше пів року з моменту відмови Госрегуляторній службі в узгодженні законопроєкту про обовязкові техогляди, але нового або відредагованого законопроєкту Міністерство Інфраструктури поки так і не представило.

Ціна питання

За оцінками фахівців вартість обовязкового техогляду може скласти від 1000 до 1500 грн. Кількість автотранспортних засобів, зареєстрованих в Україні близько 7 000 000. Майже 90% з них зараз техогляди не проходять. Якщо порахувати приблизний ринок послуг обовязкового техогляду, то вийде величезна цифра: 8-10 млрд грн.

Звичайно, чимало охочих в державі здійснювати контроль цього ринку.

Може бути в цьому причина затримок у розробці законопроєкт і впровадження механізму здійснення обовязкового техогляду в Україні?

#автомобіль

Підписуйтесь на нашу телеграм групу. Багато цікавої інформації та розіграші цінних призів!

Заробляй разом з друзями!

Запрошуй друзів та знайомих і отримуй кешбек разом з ними.

Повертаємо 20% від платежів залучених клієнтів.

POLIS.UA в цифрах 2020 р

> 110 тис

Оформлено Автоцивілок

> 27 тис

Оформлено ДЦВ

> 17 тис

Туристичних страховок

> 115 млн

Сума платежів

Отримайте готовий "бізнес під ключ"

Вам не потрібно підписувати агентські угоди з безліччю страхових компаній. Один договір з POLIS.UA і Вам доступні продукти всіх страхових компаній.

Дізнатися більше
готовый бизнес под ключ

Пишаємося співпрацею

Онлайн страхування разом з POLIS.UA

Страхування - невід'ємна частина життя сучасної людини. Для багатьох важливо убезпечити себе від непередбачених фінансових витрат. Саме для цього більшість звертається до страхових компаній, щоб оформити страховий поліс.

Страхування на будь-який випадок життя

Існують добровільні і обов'язкові види страхування. На сайті ви можете купити Автоцивілку, або будь-яку іншу страховку для автомобіля, майна, життя або подорожі. Наш страховий сервіс пропонує всі види полісів:

  • Автоцивілка;
  • КАСКО;
  • Туристичне страхування;
  • ДЦВ;
Розгорнути