Курс НБУ:

USD

27.98

EUR

33.48

Який розмір штрафу за їзду без паска безпеки

img

Пристебнутий ремінь безпеки в автомобілях обовязковий атрибут не тільки для водія автомобіля, але і для пасажирів в ньому. На жаль, статистика показує, що тільки 23% учасників дорожнього руху використовують пасок безпеки. Це повязано з кількома факторами: перший невеликий штраф в разі фіксації порушення, другий учасник дорожнього руху не довіряє або не бачить сенсу пристібатися.

В Європі ніхто не ставить під сумнів факт того, що ремінь безпеки зменшує ймовірність травм при ДТП в кілька разів. Велика кількість краш-тестів, наукових перевірок і експериментів підтверджують, що використання ременя рятує життя пасажирів під час аварії.

Хто повинен пристібатися?

Думка про те, що пристібатися повинен тільки водій і пасажир на передньому сидінні це міф. Насправді якщо автомобіль обладнаний чотирма ременями безпеки, то використовуватися необхідно їх все.

  • Всі чотири людини в салоні машини повинні бути пристебнуті пасивними засобами безпеки.
  • Дитина в машині до 12 років або зростом нижче 145 см повинен транспортуватися в спеціальному дитячому кріслі на задньому сидінні, незважаючи на ремені безпеки.
Хто може не пристібатися?

Дозволено не пристібатися тільки певної категорії осіб:

  • водієві або пасажирові з інвалідністю, з огляду на якій фізіологічні особливості не дозволяють скористатися страхувальним ременем (під час їзди в населених пунктах зі швидкістю не більше 50 км / год)
  • водіям і пасажирам спеціальних і оперативних автомобілів (в населених пунктах не більше 50 км / год)

Нова редакція правил дорожнього руху прибрала деякі винятки. Раніше ремінь безпеки могли не використовувати особи, які навчаються водінню та їх інструктора, а також водії таксі й пасажири. Тепер водії повинні забезпечити справні ремені на передньому і задньому сидіннях і пропонувати пасажиру пристебнутися.

Який штраф за непристебнутий ремінь?

За порушення правила використання страхового ременя штраф становить 51 грн. Розраховується в залежності від кількості непристебнутих пасажирів. Наприклад, якщо троє осіб, які перебувають в авто, непристебнуті, то штраф 51х3 = 153 грн.

У разі виникнення ДТП, за порушення користуванням ременя безпеки передбачений штраф в розмірі 2400-8500 грн.

Хто оплатить штраф?

Суперечки про те, хто буде оплачувати, якщо поліція випише штраф не вщухають багато років. Насправді відповідальність за всіх, хто знаходиться в автомобілі, несе водій, тому відповідальність лягати на нього.

Чи можуть виписати штраф по камерах фотовідеофіксації?

Поки що ні. Технічно камери мають можливість зафіксувати порушення, але наразі функція нереалізована. Невідомо, коли це стане можливим і попередять чи заздалегідь автовласників про нововведення. Тому, рекомендуємо не ігнорувати важливість безпеки.

Точно можна сказати, що ремені безпеки зменшують кількість травматизму під час ДТП на 70%. Якщо водій пристебнувся і потрапив в аварію, то при перекиданні авто він травмується в 5 разів рідше, а при лобовому ударі у два рази.

Оплатити або перевірити наявність штрафів ПДР можна на онлайн-сервісі Polis.ua. Для цього потрібно вказати серію, номер постанови та номер автомобіля.

#страхування автомобіля #штрафи

Підписуйтесь на нашу телеграм групу. Багато цікавої інформації та розіграші цінних призів!

Заробляй разом з друзями!

Запрошуй друзів та знайомих і отримуй кешбек разом з ними.

Повертаємо 20% від платежів залучених клієнтів.

POLIS.UA в цифрах 2020 р

> 110 тис

Оформлено Автоцивілок

> 27 тис

Оформлено ДЦВ

> 17 тис

Туристичних страховок

> 115 млн

Сума платежів

Отримайте готовий "бізнес під ключ"

Вам не потрібно підписувати агентські угоди з безліччю страхових компаній. Один договір з POLIS.UA і Вам доступні продукти всіх страхових компаній.

Дізнатися більше
готовый бизнес под ключ

Пишаємося співпрацею

Онлайн страхування разом з POLIS.UA

Страхування - невід'ємна частина життя сучасної людини. Для багатьох важливо убезпечити себе від непередбачених фінансових витрат. Саме для цього більшість звертається до страхових компаній, щоб оформити страховий поліс.

Страхування на будь-який випадок життя

Існують добровільні і обов'язкові види страхування. На сайті ви можете купити Автоцивілку, або будь-яку іншу страховку для автомобіля, майна, життя або подорожі. Наш страховий сервіс пропонує всі види полісів:

  • Автоцивілка;
  • КАСКО;
  • Туристичне страхування;
  • ДЦВ;
Розгорнути