Курс НБУ:

USD

27.98

EUR

33.48

Порушення правил паркування: як оплатити і що нового у 2021 році?

img

Щорічно держава з підтримкою міської ради збільшує контроль за паркуванням автомобілів і штрафує порушників правил паркування. Іноді водій отримує штраф через незнання або через неуважність. Але, на жаль, незнання не звільняє від відповідальності, тому рекомендуємо ознайомитися з новими штрафами за неправильну парковку у 2021 році.

Що змінилося у 2021 році?

З 17 березня почав діяти закон про нові штрафи за порушення ПДР. Важливо відзначити, що процедура фіксації порушень спростилася. Якщо раніше поліція використовувала спеціальне сертифіковане обладнання, то зараз зйомка може здійснюватися на будь-який пристрій смартфон, відеокамеру, камеру муніципальної безпеки.

Вчора президент підписав закон про нові штрафи за порушення ПДР. В цьому законі є важлива деталь про можливість штрафувати за порушення правил парковки.

Раніше, щоб виписати штраф, потрібно було обовязково знімати машину спеціально сертифікованим обладнанням. Наприклад, у наших одеських паркувальних інспекторів для цього спеціальні планшети з Windows.

Зараз же ця вимога скасована. І знімати машину, яка стоїть в забороненому місці, можна з абсолютно будь-якого пристрою.
Це може бути й мобільний телефон з додатком поліції, може бути й вулична камера муніципальної безпеки. Тепер у поліції є можливість приймати фотографії або відео (я б брав тільки відео для захисту від підробок) від простих громадян. Нарешті групи на кшталт Я паркуюсь як мудак можуть розраховувати на сенс., написав у своєму Facebook Петро Обухів.

Як оплатити штраф за неправильну парковку?

Оплачувати штрафи найзручніше за допомогою сервісу Polis.ua. Для процедури оплати необхідно зробити 4 простих дії:

  1. Вкажіть серію, номер постанови та номер автомобіля (введення кирилицею для авто, зареєстрованих в Україні та латиницею, якщо транспортний засіб стоїть на обліку за кордоном).
  2. Введіть суму штрафу зазначену в постанові.
  3. Введіть ПІБ (вказане в постанові).

Рекомендуємо регулярно перевіряти наявність штрафів, адже постанови не завжди доходять до адресата, а 30-денний термін оплати починається з моменту виписки протоколу. Перевірити штрафи на Polis.ua можна:

  • за водійським посвідченням
  • за технічним паспортом
  • за ІПН

У перші 10 днів після отримання постанови діє знижка 50% на оплату штрафів зафіксованих в режимі відеофіксації та паркування.

Скільки коштує паркування і як оплатити паркомісце?

Основним способом оплати є паркомати, які встановлені на платних парковках. Також оплатити паркувальне місце можна за допомогою смартфона, використовуючи спеціальні програми. Наприклад, Privat24 або UNIP.

Вартість визначає виконком міської ради, тому ціни в різних містах можуть відрізнятися. Наприклад, в Дніпрі паркування авто в центральній частині міста коштує 15 гривень за годину, на вулицях, наближених до центральної частини 10 гривень/година, в інших місцях міста 7 гривень/година. Тарифи на паркування в Києві відрізняються: центр міста 10 грн на годину, біля центру 7 грн за годину, а спальні райони 5 грн за годину.

Скільки часу дається на оплату штрафу?

Інспектор складає постанову про вчинення адміністративного правопорушення на власника машини. Не має значення, хто перебував за кермом в момент правопорушення відповідати буде автовласник.

На оплату штрафу передбачається 30 днів з моменту складення постанови. Якщо автомобіліст заплатить штрафи протягом 10 днів, то йому буде надана знижка 50%. У разі, якщо порушник проігнорує зазначений термін, тоді штраф передається до Міністерства Юстиції, що може загрожувати арештом банківських рахунків або авто.
Оскаржувати постанову можна в суді, але потрібно враховувати, що якщо ви програєте, то оплачувати, крім штрафу, потрібно ще й судові витрати.

Коли автомобіль можуть евакуювати?

Крім штрафу порушник може зіткнутися транспортуванням автомобіля на штрафмайданчик. Евакуація транспортного засобу можлива при зупинці й русі з порушенням ПДР, або при перешкоді руху пішоходів або інших транспортних засобів.

Якщо водій присутній на місці події, тоді авто не евакуюється, а тільки виписується штраф. Після цього порушник повинен прибрати транспорт з забороненої стоянки або зупинки. Навіть якщо поліція вже викликала евакуатор, але власник авто зявився на місці, виклик скасовується, а евакуація не проводиться.

Щоб дізнатися, евакуювали чи ваше авто, необхідно звернутися за номером 102 або на гарячу лінію патрульної поліції (044) 287-82-82. Черговий оператор підкаже що робити в цьому випадку.

#штрафи

Підписуйтесь на нашу телеграм групу. Багато цікавої інформації та розіграші цінних призів!

Заробляй разом з друзями!

Запрошуй друзів та знайомих і отримуй кешбек разом з ними.

Повертаємо 20% від платежів залучених клієнтів.

POLIS.UA в цифрах 2020 р

> 110 тис

Оформлено Автоцивілок

> 27 тис

Оформлено ДЦВ

> 17 тис

Туристичних страховок

> 115 млн

Сума платежів

Отримайте готовий "бізнес під ключ"

Вам не потрібно підписувати агентські угоди з безліччю страхових компаній. Один договір з POLIS.UA і Вам доступні продукти всіх страхових компаній.

Дізнатися більше
готовый бизнес под ключ

Пишаємося співпрацею

Онлайн страхування разом з POLIS.UA

Страхування - невід'ємна частина життя сучасної людини. Для багатьох важливо убезпечити себе від непередбачених фінансових витрат. Саме для цього більшість звертається до страхових компаній, щоб оформити страховий поліс.

Страхування на будь-який випадок життя

Існують добровільні і обов'язкові види страхування. На сайті ви можете купити Автоцивілку, або будь-яку іншу страховку для автомобіля, майна, життя або подорожі. Наш страховий сервіс пропонує всі види полісів:

  • Автоцивілка;
  • КАСКО;
  • Туристичне страхування;
  • ДЦВ;
Розгорнути