Курс НБУ:

USD

27.98

EUR

33.48

Панорамний дах в автомобілі: плюси та мінуси

img

Панорамні скляні дахи й скляні прозорі люки заводські опції, передбачені в конструкціях практично всіх сучасних автомобілів. Зазвичай панорамні дахи встановлюються на найдорожчі комплектації автомобілів.

Вони не тільки доповнюють зовнішній і внутрішній дизайн автомобіля новими рисами, а й надають додаткові зручності й можливості для автовласників.

Панорамні дахи зявилися як логічне продовження класичних скляних люків. Правда, люк, крім усього іншого, вважався додатковим способом вентиляції салону автомобіля за відсутності кондиціонера, а панорамні дахи не несуть такої функції. Хоча останнім часом зявилися комбіновані панорамні дахи, в яких одна частина є зсувний, як на класичному люку.

Розвиток технології виробництва ударостійкого і «безпечного» скла дало можливість виробляти не тільки невеликі люки, а й великі, в розмір всього даху, панорамні скла. Такі скла витримують удари й розраховані навіть на переворот автомобіля.

В останні роки панорамні дахи з екзотичної рідкості стали звичайним явищем. Попри дорожнечу у закордонних виробників, все більше автолюбителів замовляють таку опцію при купівлі нового автомобіля. Таким чином, панорамний дах стає навіть популярніше люків.

Але, як відомо, якщо є плюси, так можуть бути й мінуси скляних дахів. Недарма панорамні дахи викликають багато страхів і домислів у потенційних покупців автомобілів.

Спробуємо зясувати переваги й недоліки заскленої дахи.

Плюси панорамної дахи
 • Головна корисна функція панорамного даху збільшення кількості світла в салоні. Повноцінні панорамні дахи дають можливість водієві та пасажирам відчути себе немов в кабріолеті, при цьому уникнувши несприятливих впливів навколишнього середовища, будь то опади або сильний вітер. Зазвичай в салоні автомобіля є зсувні шторка, яка дозволяє закривати та відкривати скло даху. Є електричні й механічні варіанти таких шторок.
 • Конструкція ідентична металевому варіанту даху, але виглядає автомобіль, що зовні, що всередині набагато дорожче. Найдорожча версія це комбінований варіант: дах + зсувний люк. Але, при цьому у звичайному панорамному даху є незаперечна перевага перед комбінованої: він не забирає місце в салоні автомобіля по висоті.
 • У автомобілів з панорамними дахами шумоізоляція салону краще. Якщо здійснювати поїздку в дощ, то звук крапель не буде так чути.
 • Покращено огляд і видимість з салону. Наприклад, з легкістю проглядаються підвісні світлофори, можна читати вивіски. Істотно збільшується освітленість в автомобілі.
 • Скло поглинає ультрафіолетове випромінювання, яке є основним нагрівачем салону автомобіля. Ультрафіолетовий екран також захищає водія і пасажирів від сонячного удару.
 • Панорамний дах включає цільну скляну панель і жорстку металеву раму, до якої кріпиться також зсувні шторка, призначена для закриття даху, тому жорсткість кузова в автомобілів зі скляними дахами така ж як і з металевими.
Мінуси
 • Важливим мінусом панорамного даху є втрата простору всередині автомобіля шляхом конструкції її елементів. Рівень стелі опускається мінімум на два сантиметри. Це може викликати обмеження для високих пасажирів.
 • Також при експлуатації автомобіля в зимовий період на внутрішній поверхні утворюється конденсат, який потім може перетворитися в шар льоду.
 • Всі системи охолодження і нагріву автомобіля зазвичай тестуються на автомобілях з металевою стелею, проклеєним утеплювачем. Тому у випадку з панорамним дахом на прогрів або охолодження автомобіля піде більше часу.
 • Необхідно регулярно відвідувати станції технічного обслуговування для змащування. Згодом водії скаржаться на те, що панорамний дах починає скрипіти.
 • У разі пошкодження ремонтувати металевий дах можна набагато швидше і дешевше, ніж скло.
#автомобіль

Підписуйтесь на нашу телеграм групу. Багато цікавої інформації та розіграші цінних призів!

Заробляй разом з друзями!

Запрошуй друзів та знайомих і отримуй кешбек разом з ними.

Повертаємо 20% від платежів залучених клієнтів.

POLIS.UA в цифрах 2020 р

> 110 тис

Оформлено Автоцивілок

> 27 тис

Оформлено ДЦВ

> 17 тис

Туристичних страховок

> 115 млн

Сума платежів

Отримайте готовий "бізнес під ключ"

Вам не потрібно підписувати агентські угоди з безліччю страхових компаній. Один договір з POLIS.UA і Вам доступні продукти всіх страхових компаній.

Дізнатися більше
готовый бизнес под ключ

Пишаємося співпрацею

Онлайн страхування разом з POLIS.UA

Страхування - невід'ємна частина життя сучасної людини. Для багатьох важливо убезпечити себе від непередбачених фінансових витрат. Саме для цього більшість звертається до страхових компаній, щоб оформити страховий поліс.

Страхування на будь-який випадок життя

Існують добровільні і обов'язкові види страхування. На сайті ви можете купити Автоцивілку, або будь-яку іншу страховку для автомобіля, майна, життя або подорожі. Наш страховий сервіс пропонує всі види полісів:

 • Автоцивілка;
 • КАСКО;
 • Туристичне страхування;
 • ДЦВ;
Розгорнути