Курс НБУ:

USD

27.98

EUR

33.48

У яких випадках МТСБУ, а не страхова компанія, компенсує збитки

img

Зустрічаються випадки, коли виплачує шкоди не страхова компанія винуватця і не він сам, а Моторно-транспортне бюро України. Навіть найсумлінніший водій, який уважно стежить за терміном дії поліса ОСЦПВ і регулярно його оновлює, може потрапити в ДТП. Далі, вже вимагати компенсацію у МТСБУ. Розберемо, коли автовласникові потрібно звертатися в МТСБУ:

2. У винуватця дорожньо-транспортної пригоди немає страхового поліса ОСЦПВ

Це найпоширеніша причина для погашення відшкодування МТСБУ — за перше півріччя 2020 року МТСБУ виплатило 65% від загальної суми. Для отримання страхової виплати потерпілому необхідно звернутися в Моторно-транспортне бюро України. Своєю чергою, МТСБУ компенсує збитки з гарантійного фонду. Подальші розгляди відбуваються вже між МТСБУ та винуватцем аварії — предявляється регресний позов до суду.

Основним завданням цієї схеми є відсутність необхідності постраждалій стороні брати участь в судовому процесі. Потерпілий гарантовано отримує виплату, незалежно від бажання і фінансового становища винуватця. За перше півріччя 2020 року МТСБУ виплатило понад 68 млн грн за цим страховим випадком.

3. Винуватець аварії має пільгу, яка передбачає відсутність автоцивілки

Наприклад, він інвалід першої групи або учасник бойових дій. Це державна пільга, тому позови не предявляється. Пільговику необхідно надати копію документа, який підтверджують його статус. За перше півріччя МТСБУ сплатило понад 18% від загальної суми.

4. Порушник, винний в ДТП, втік з місця порушення або заволодів автомобілем незаконно, наприклад, викрав його.

Зазвичай таких виплат не багато не більше 10 на рік.

5. Страхова компанія винуватця аварії визнана банкрутом або ліквідована в установленому порядку
6. Страхова компанія страхувальника, винного в ДТП, припинила свою роботу і не виконала зобовязань перед постраждалими, але ще не визнана банкрутом
Що робити, якщо страхова компанія більше не входить до складу МТСБУ?

Отримати компенсацію від страхової компанії, яка припинила членство в МТСБУ набагато складніше, адже Моторно-транспортне бюро України більше не має важелів тиску на СК. Юридично, навіть якщо страхова організація перестала бути членом МТСБУ, вона зобовязана виконувати умови чинних договорів ОСЦПВ. Хоча більше не має права укладати нові договори на автоцивілку.

Якщо ви спостерігаєте порушення прав з боку страхової компанії стосовно вашого чинного договору, тоді рекомендуємо звернутися в суд. Закон України Про обовязкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів передбачає виплату з фонду захисту потерпілих МТСБУ.

Коли виплачує компенсацію страхова компанія?

Виплату у свого страховика можна отримати за системою прямого врегулювання. Важлива умова — в ДТП брало участь не більше двох автомобілів без постраждалих. Читайте докладніше навіщо потрібно пряме врегулювання в автоцивілці.

Для отримання виплат по ОСЦПВ потрібно:

  • Якщо складався Європротокол, то потрібно звернутися в страхову компанію протягом трьох днів з моменту ДТП. У разі, якщо умови Європротоколу порушені, то повідомити страховика слід одночасно з викликом поліції, щоб СК відправили на місце події експерта.
  • Надати необхідні документи (паспорт і ІПН, протокол про фіксацію ДТП, водійські права, свідоцтво про реєстрацію ДТП, заяву про компенсацію збитків, при можливій наявності Європротокол) — перед збором паперів уточніть у менеджера страхової організації.
  • Повідомити СК про розташування транспортного засобу і написати заяву про отримання виплати.

Якщо в аварії брало участь понад два транспортних засоби та були потерпілі, то необхідно звертатися у дві страхові компанії винуватця і свою. В цьому випадку компенсацію збитку буде виплачувати страхова компанія винуватця аварії.

Оформлення ОСЦПВ — обовязкова процедура для кожного свідомого водія. Важливо стежити за строками оновлення ОСЦПВ, щоб не пропустити момент переоформлення страховки. Оформити автоцивілку найкраще на спеціальному сервісі-агрегаторі, який підбере страховий поліс за вигідною ціною.

#автоцивілка #страхування автомобіля #страхові компанії

Підписуйтесь на нашу телеграм групу. Багато цікавої інформації та розіграші цінних призів!

Заробляй разом з друзями!

Запрошуй друзів та знайомих і отримуй кешбек разом з ними.

Повертаємо 20% від платежів залучених клієнтів.

POLIS.UA в цифрах 2020 р

> 110 тис

Оформлено Автоцивілок

> 27 тис

Оформлено ДЦВ

> 17 тис

Туристичних страховок

> 115 млн

Сума платежів

Отримайте готовий "бізнес під ключ"

Вам не потрібно підписувати агентські угоди з безліччю страхових компаній. Один договір з POLIS.UA і Вам доступні продукти всіх страхових компаній.

Дізнатися більше
готовый бизнес под ключ

Пишаємося співпрацею

Онлайн страхування разом з POLIS.UA

Страхування - невід'ємна частина життя сучасної людини. Для багатьох важливо убезпечити себе від непередбачених фінансових витрат. Саме для цього більшість звертається до страхових компаній, щоб оформити страховий поліс.

Страхування на будь-який випадок життя

Існують добровільні і обов'язкові види страхування. На сайті ви можете купити Автоцивілку, або будь-яку іншу страховку для автомобіля, майна, життя або подорожі. Наш страховий сервіс пропонує всі види полісів:

  • Автоцивілка;
  • КАСКО;
  • Туристичне страхування;
  • ДЦВ;
Розгорнути