Чим «грішили» автомобілісти у 2022 році: десять найпоширеніших причин ДТП

author's photo

Ведмеденко Марія

3521

2022 рік не став винятком від попередніх років щодо кількості та тяжкості ДТП, які виникали на дорогах. Згідно з даними МВС, протягом року зареєстровано понад 100 тисяч аварій, у яких загинули близько 3 тисяч людей. І хоча кожна аварія має свої причини, деякі з них є досить поширеними серед водіїв. У цій статті ми розглянемо десять найпоширеніших причин ДТП у 2022 році.


2022 року в Україні сталося на 29% менше дорожньо-транспортних пригод порівняно з 2021 роком. Про це повідомляє асоціація “Укравтопром”, посилаючись на дані патрульної поліції.


Найбільш розповсюджена причина виникнення ДТП – це перевищення швидкості. 7561 аварія сталася саме через це.


  • Перевищення швидкості – 7561 аварія. Перевищення швидкості залишається лідером серед причин дорожньо-транспортних пригод в Україні. Водії, які перевищують швидкість, не тільки порушують правила дорожнього руху, але також підвищують ризик виникнення ДТП та тяжких наслідків.
  • Порушення правил маневрування – 3846 аварій. Неправильний обгін, різкий поворот або перестроювання можуть спричинити серйозну аварію.
  • Порушення правил проїзду перехрестя – 1467 аварій. Недотримання правил проїзду перехрестя може призвести до зіткнення з іншими автомобілями та пішоходами.
  • Порушення правил проїзду пішохідного переходу – 1443 аварії. Необачність пішоходів або водіїв на пішохідних переходах може призвести до серйозної аварії.
  • Недотримання безпечної дистанції – 843 аварії. Недотримання безпечної дистанції між автомобілями може стати причиною зіткнень та заторів на дорозі.
  • Керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння – 790 аварій. Алкогольне сп’яніння значно погіршує реакцію та сприйняття водієм дорожньої ситуації, що може стати причиною серйозної аварії.
  • Перехід пішоходів у непризначеному для цього місці – 593 аварії. Необачність пішоходів може призвести до їхньої травми або смерті, а також стати причиною аварії.
  • Перевищення дозволеної швидкості на поворотах – 469 аварій. Перевищення швидкості на поворотах може призвести до виїзду з дороги, зіткнення з перешкодами, або зіткнення з іншими автомобілями.
  • Виїзд на зустрічну смугу – 418 аварій. Неправильний маневр виїзду на зустрічну смугу може призвести до зіткнення з іншими автомобілями та травмування людей.
  • Недотримання водіями сигналів регулювальника – 236 аварій. Недотримання водіями сигналів регулювальника може призвести до зіткнення з іншими автомобілями, пішоходами, або створення транспортного затору.

Хоча ці причини є найпоширенішими у 2022 році, вони не вичерпують повного списку причин ДТП. Інші чинники, такі як діяння природних чинників, дорожньої інфраструктури та технічного стану транспортних засобів також можуть стати причиною дорожньо-транспортних пригод.Отже, ми бачимо, що багато ДТП стаються через недотримання правил дорожнього руху та безпеки. Щоб зменшити кількість аварій на дорогах, водії повинні дотримуватися правил дорожнього руху, бути уважними, та не сідати за руль у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, дотримуватися безпечної дистанції та завжди бути готовими до непередбачуваних ситуацій на дорозі. Також перевірити наявність штрафів та швидко їх сплатити можна за допомогою сервісу Polis.ua.


3521

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями

Останні публікації

Все в одному!

Встанови додаток POLIS.UA та отримай усі фінансові послуги у своєму смартфоні!

iphone
iphone