Плануючи маршрут для подорожі, ми намагаємось забезпечити собі максимально короткий та швидкий переліт, свідомо уникаючи рейсів з пересадкою. Проте досвідчені туристи знають, що саме завдяки транзитному рейсу вони мають можливість заощадити на квитках і витратити кілька годин на дослідження нового міста, що, між іншим, з’явився на карті їх маршруту.
У чому переваги транзитного перельоту, і як уникнути помилок, які можуть коштувати Вам нерви та непередбачені витрати Розберемося разом із Polis.ua.
Види транзитів: як долетіти до пункту призначення швидко та недорого?
Єдиний квиток
Ідеальний варіант транзитного польоту. Суть його полягає в тому, що перевізником є одна авіакомпанія, а летіти Ви будете з одним квитком на руках. Переваги такого польоту очевидні:
- Пасажир реєструється на рейс і здає багаж один раз, після чого отримує посадкові талони та очікує на подачу літака.
- Вся відповідальність за затримку, скасовування рейсу та інші форс-мажори лежить на авіакомпанії. Тобто при тривалій затримці рейсу компанія зобов’язується надати безкоштовне харчування та ночівлю в готелі.
- Якщо на першому сегменті літак з якихось причин вчасно не відлетів, вас повинні посадити на інший літак цієї компанії, щоб не пропустити стикування.
- Багаж відразу вирушає до кінцевої точки маршруту.
Оптимальними є умови стикування, що передбачають час очікування трохи більше ніж 3-4 годин.
Код-шерінг
Подорож на умовах код-шерінгу відрізняється від єдиного квитка лише тим, що всі претензії у разі непередбачених отримує компанія-партнер авіаперевізника, що продає квитки.
В іншому все те ж саме: Ви реєструєтеся на рейс, проходите огляд, здаєте багаж і забуваєте про нагальні проблеми в очікуванні довгоочікуваного відпочинку.
Пересадний рейс
Варіант подорожі, коли пасажир купує два окремі квитки для подолання різних ділянок маршруту. У такому разі всі ризики лягають на плечі пасажира, тому необхідно ретельно спланувати деталі поїздки, час прибуття в аеропорт, заздалегідь пройти реєстрацію та здати багаж (це потрібно буде робити двічі).
Увага! Бронюючи транзитні квитки через туроператора або на сайті-агрегаторі, уважно ознайомтеся з типом пересадки. Наприклад, лоукост-компанії ніколи не працюють за принципом єдиного квитка або код-шерінгу. Таким чином, Ви повинні витратити більше часу на реєстрацію та оформлення багажу.
Що робити після прибуття до аеропорту пересадки?
- Тримайте при собі документи та квитки, щоб у будь-який момент пройти перевірку за потреби.
- Тим, хто летить за єдиним квитком, достатньо знайти табличку з позначкою «Transfer»/«Transit», перейти в зону трансферу та чекати на посадку на літак. Перед цим уточніть інформацію про час відправлення та номер гейту.
- Громадянам України доведеться пройти паспортний контроль, якщо вони прибувають до країни Шенгенської зони. До слова, пасажирам із двома окремими квитками також доведеться пройти цю процедуру. Потім забрати багаж, знову зареєструватися та здати валізи.
- Власникам єдиного квитка рекомендуємо одразу зареєструвати багаж до пункту призначення. Є одне АЛЕ: якщо пересадка має на увазі зміну аеропорту, багаж доведеться реєструвати заново.
Нерідко трапляється так, що стикування доводиться чекати по 6-8 годин. Розібравшись з формальностями, радимо не гаяти часу, і виїхати в транзитне місто, щоб додати в скарбничку спогадів нові місця та пам’ятки. Тільки не забудьте передбачити той факт, що в аеропорт потрібно повернутись хоча б за 40 хвилин до польоту.
Не забудьте у подорож оформити туристичну страховку, яка є обов’язковим документом та захищає від фінансових витрат на медичну допомогу.