Курс НБУ:

USD

27.98

EUR

33.48

Який штраф за відсутність ОСЦПВ в Україні у 2021 році?

img

З 17 березня діють нові штрафи перейти у таблицю нових штрафів 2021.

Всі учасники дорожнього руху знають, що їздити без страхового поліса ОСЦПВ не можна. Законодавчий документ, який регулює страхування цивільно-правової відповідальності Про обовязкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів від 01.07.2004 № 1961-IV. Більшість автовласників відповідально підходять до вибору автоцивілки та стежать за термінами дії поліса. Але приблизно 10% власників автомобілів ризикують і їздять на дорогах без страховки.

Оформлення ОСЦПВ це не марнування грошей, а в першу чергу, фінансовий захист у разі ДТП і можливість заощадити на штрафах за відсутність автоцивілки. Страхова компанія забезпечує відшкодування за завдані збитки здоровю та майну потерпілій стороні.

Що буде якщо не купувати ОСАЦВ?

Перевірити наявність поліса, в разі виникнення ДТП, має право Національна поліція України й прикордонна служба, при перетині автомобілем державного кордону.

Стаття 126 кодексу України про адміністративні правопорушення дозволяє поліціянту при виникненні ДТП оштрафувати за відсутність страховки в розмірі від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 грн).

Який штраф за їзду без ОСЦПВ?

Штраф буде залежати від обставини через які автовласник не має страховки. Наприклад, водієві потрібно буде заплатити:

 1. Якщо забув автоцивілку вдома, але є можливість надати фотокопію або попросити привезти документ попередження.
 2. Якщо забув страховий поліс будинку і немає можливості надати копію 425 грн.
 3. Якщо ОСЦПВ прострочено або взагалі не оформлялося 850 грн. Термін прострочення не має значення, в будь-якому випадку штраф треба сплатити.
 4. У винуватця дорожньо-транспортної пригоди немає страхового поліса ОСЦПВ 850 грн.

Оплата проводиться за місцем реєстрації автомобіля на рахунок районної Державної скарбниці.

Водії можуть потрапити в пастку шахрайських страхових компаній, які підробляють бланки та продають ОСЦПВ за низькою ціною. Страховий поліс буде вважатися недійсним, навіть якщо ви оформили документи та сплатили.

Моторно транспортне бюро передає інформацію про страхові поліси Національної поліції України, тому перевірити законність поліса поліціянта не утруднить. Потім довести, що страхова компанія сфальсифікувала бланк, а не водій, буде дуже важко. Крім штрафу можлива навіть кримінальна відповідальність.

Скільки часу дається на оплату штрафу?

З моменту отримання постанови порушник повинен протягом 15 днів сплатити штраф. Далі сума штрафу буде подвоюватися.

В яких випадках штрафу за відсутність ОСЦПВ не буде?

Існує категорія громадян, які мають право не оформляти автоцивілку. Виплату компенсації за пільговиків бере на себе МТСБУ. До цієї категорії відносяться:

 • Учасники бойових дій, в тому числі АТО;
 • Постраждалі учасники Революції Переваги;
 • Особи з інвалідністю, які постраждали внаслідок військових дій;
 • Інваліди 1 групи, які самостійно керують транспортним засобом;
 • Особи, які керують транспортом, що належить інвалідам 1 групи, в їх присутності.

Поліціянти не мають права виписувати штраф таких осіб. Слід оскаржити постанову, якщо вам незаконно виписаний штраф.

Як перевірити чи дійсна автоцивілка?

Щоб бути впевненим у законності страхового поліса, його можна перевірити онлайн на сайті МТСБУ за номером автомобіля або за номером договору страхування. Наприклад, переконатися справжня страховка в іншого учасника ДТП або перевірити дійсність придбаної ОСЦПВ у страхового агента.

Дізнатися дійсний поліс можна і без доступу до інтернету. Щоб звязатися з контакт-центром МТСБУ, зателефонуйте за номером 0 800 608 800 і надайте інформацію про автоцивілку (серію, номер страховки або номера транспортного засобу). Перевірити справжність страховки можна ще до її покупки у страхового агента. МТСБУ перевірить, використовували цей бланк раніше і який страховий організації належить документ.

#автоцивілка #ОСЦПВ #страхування автомобіля #штрафи

Підписуйтесь на нашу телеграм групу. Багато цікавої інформації та розіграші цінних призів!

Заробляй разом з друзями!

Запрошуй друзів та знайомих і отримуй кешбек разом з ними.

Повертаємо 20% від платежів залучених клієнтів.

POLIS.UA в цифрах 2020 р

> 110 тис

Оформлено Автоцивілок

> 27 тис

Оформлено ДЦВ

> 17 тис

Туристичних страховок

> 115 млн

Сума платежів

Отримайте готовий "бізнес під ключ"

Вам не потрібно підписувати агентські угоди з безліччю страхових компаній. Один договір з POLIS.UA і Вам доступні продукти всіх страхових компаній.

Дізнатися більше
готовый бизнес под ключ

Пишаємося співпрацею

Онлайн страхування разом з POLIS.UA

Страхування - невід'ємна частина життя сучасної людини. Для багатьох важливо убезпечити себе від непередбачених фінансових витрат. Саме для цього більшість звертається до страхових компаній, щоб оформити страховий поліс.

Страхування на будь-який випадок життя

Існують добровільні і обов'язкові види страхування. На сайті ви можете купити Автоцивілку, або будь-яку іншу страховку для автомобіля, майна, життя або подорожі. Наш страховий сервіс пропонує всі види полісів:

 • Автоцивілка;
 • КАСКО;
 • Туристичне страхування;
 • ДЦВ;
Розгорнути