Курс НБУ:

USD

27.98

EUR

33.48

Як оформити ОСЦПВ, якщо прописка відрізняється від місця реєстрації авто?

img
  1. Яку прописку вказувати при покупці ОСЦПВ?
  2. Що робити якщо в тех. паспорті і паспорті різні прописки?
  3. Що робити якщо власник один, а водій транспорту інший?

Правильно зазначені дані безпосередньо впливають на дію поліса автоцивілки. Якщо поліція зафіксує невідповідність, то власника може очікувати штраф за недійсний поліс ОСЦПВ. З 17 березня цей штраф становить 425 грн. Також в разі настання страхового випадку можуть виникнути проблеми з виплатою компенсації.

Один зі спірних пунктів для покупців страхового поліса зазначення місця реєстрації автомобіля або місця прописки власника авто. Плутанина виникла через розпорядження «Про внесення змін до деяких нормативно-правові акти з питань ОСЦПВ» від 09.04.2019, яке набуло чинності 21 вересня 2019 року. Раніше коефіцієнт розраховувався за місцем реєстрації ТЗ. За новим документом на тариф впливає місце реєстрації та проживання власника автомобіля.

Ціна на поліс формується з багатьох факторів, один з яких це коригувальний коефіцієнт місця розташування. Наприклад, ризик потрапити в ДТП в Києві набагато вище, ніж в Жашкові, районному центрі в Черкаській області. Таким чином якщо місце прописки власника авто Київ, то коефіцієнт буде вище, а страховка буде коштувати дорожче.

Ознайомитися з факторами, які формують вартість поліса можна у статті про самостійний прорахунок страховки.

Коригувальний коефіцієнт в залежності від місця реєстрації (проживання) автовласникаКоефіцієнт К2
Київ3,2-4,8
Дніпро, Львів, Одеса, Харків, Бориспіль, Боярка, Бровари, Буча, Васильків, Вишгород, Вишневе, Ірпінь, Обухів2,3-3,5
Донецьк, Запоріжжя, Кривий Ріг1,8-2,8
Алчевськ, Бердянськ, Біла Церква, Вінниця, Горлівка, Євпаторія, Житомир, Івано-Франківськ, Камянець-Подільський, Камянське, Керч, Кропивницький, Краматорськ, Кременчук, Лисичанськ, Луганськ, Луцьк, Макіївка, Маріуполь, Мелітополь, Миколаїв, Нікополь, Павлоград , Полтава, Рівне, Севастополь, Сєвєродонецьк, Сімферополь, Словянськ, Суми, Тернопіль, Ужгород, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів1,3-2,5
інші населені пункти України1-1,6
для транспортних засобів, зареєстрованих в інших країнах5-10
Яку прописку вказувати при покупці ОСЦПВ?

Необхідно відзначити місце прописки й реєстрації власника автомобіля, яке зазначено в паспорті. В даних технічного паспорта повинно бути вказане таке ж місто. Невідповідність також загрожує штрафом.

Що робити якщо в тех. паспорті і паспорті різні прописки?

Така ситуація можлива, якщо автомобіліст змінив місце проживання. Наприклад, переїхав з Одеси та прописався в Києві. Тоді, при оформленні поліса ОСЦПВ, власник транспортного засобу повинен буде відзначити місто Київ. Але обовязково треба змінити дані в технічному паспорті.

Якщо проігнорувати актуалізацію даних, то, по-перше, поліція, перевіривши поліс обовязкового цивільно-правового страхування відповідальності водія, може оштрафувати. По-друге, штрафи автоматично будуть приходити за старою адресою, зазначеною в тех. паспорті та вони можуть загубитися. Варто нагадати, що сплатити штрафи потрібно протягом 30 днів після отримання постанови. При відправленні постанови, вона автоматично вважається отриманою адресатом. Таким чином, власник авто дізнається про штрафи тільки після отримання повістки в суд або після арешту рахунків.

Що робити якщо власник один, а водій транспорту інший?

Щоб оформити електронну страховку правильно, скористайтеся онлайн-калькулятором страхового сервісу Polis.ua. Спочатку вкажіть місто реєстрації власника автомобіля.

Після розрахунку страхових пропозицій та вибору кращої страховки необхідно заповнити дані страховика, в цьому випадку, яким виступає водій. Вкажіть адресу прописки (місто, вулиця, будинок).

Зверніть увагу, що пільгове оформлення ОСЦПВ зі знижкою 50% можливо тільки, якщо користуватися автомобілем буде пільговик, на якого оформлений поліс.

При оформленні ОСЦПВ рекомендуємо уважно заповнювати дані Страхувальника, або скористатися оформленням через BankID.

#автоцивілка #ОСЦПВ #страхування автомобіля

Підписуйтесь на нашу телеграм групу. Багато цікавої інформації та розіграші цінних призів!

Заробляй разом з друзями!

Запрошуй друзів та знайомих і отримуй кешбек разом з ними.

Повертаємо 20% від платежів залучених клієнтів.

POLIS.UA в цифрах 2020 р

> 110 тис

Оформлено Автоцивілок

> 27 тис

Оформлено ДЦВ

> 17 тис

Туристичних страховок

> 115 млн

Сума платежів

Отримайте готовий "бізнес під ключ"

Вам не потрібно підписувати агентські угоди з безліччю страхових компаній. Один договір з POLIS.UA і Вам доступні продукти всіх страхових компаній.

Дізнатися більше
готовый бизнес под ключ

Пишаємося співпрацею

Онлайн страхування разом з POLIS.UA

Страхування - невід'ємна частина життя сучасної людини. Для багатьох важливо убезпечити себе від непередбачених фінансових витрат. Саме для цього більшість звертається до страхових компаній, щоб оформити страховий поліс.

Страхування на будь-який випадок життя

Існують добровільні і обов'язкові види страхування. На сайті ви можете купити Автоцивілку, або будь-яку іншу страховку для автомобіля, майна, життя або подорожі. Наш страховий сервіс пропонує всі види полісів:

  • Автоцивілка;
  • КАСКО;
  • Туристичне страхування;
  • ДЦВ;
Розгорнути